Главная » Статьи » Мои статьи

Обмін даними та спільна робота з документом

Як об'єднати в одному документі об'єкти , створені в різних середовищах? 

 При створенні та опрацюванні так званих складених документів використовується OLE- технологія, відповідно до якої здійснюється обмін даними між незв'язаними між собою системами за допомогою операцій з буфером обміну чи реалізації технології drag-and-drop.

Технологія OLE- це технологія роботи з об'єктами , при використанні якої об'єкт виділяється й переноситься з одного програмного середовища в інше , зберігаючи при цьому всі свої властивості.

 Застосування технології OLE передбачає наявність:

- OLE- сервера - програми, у якій створюється об'єкт ; як програми -сервери зазвичай виступають графічні , текстові і звукові редактори;

- OLE- клієнта - програми , до якої вставляється об'єкт; як програма- клієнт найчастіше виступає текстовий процесор або система управління базами даних, а як документ, що містить вбудований об'єкт, - текстовий документ або база даних.

  Для реалізації OLE- технології потрібно , щоб програми, що використовуються для створення OLE- об'єкта, і програми, до якої OLE - об'єкт переміщується, підтримували цю технологію. 

Що означає спільна робота з документом? 

 Колективна робота - це діяльність, яка пов'язана однією метою та виконується за спільними правилами. Кожен , хто бере участь у колективній роботі , має свю чітко окреслену ділянку роботи чи завдання, від виконання якого залежить або подальша робота наступного виконавця, або загальний колективний результат. 

 На відміну від колективної роботи , спільна робота передбачає одночасну роботу групи з одним чи декількома завданнями. Наприклад, спільно  пишуться підручники колективом авторів, розробляються закони для спільного ухвалення Верховною Радою України, створюються музичні композиціїї тощо.

 

Якщо документ призначено для спільного редагування, то його співавтори можуть відкрити даний документ і одночасно вносити до нього зміни. Спільна робота з документом може значно полегшити колективну роботу групи з загальним проектом. У той час, коли члени групи очікують свого етпу викнання колективног завдання , вони можуть брати участь у процесі створння проміжних документів спільно.

 Програми пакету MS Office дозволяють організувати спільну роботу з різними документами. У текстовому процесорі , програмах для створення презентацій та публікацій , табличному процесорі можна відстежувати кожне вставлення , видалення, переміщення різних об'єктів , зміну їх формату, вставлення приміток таким чином , щоб згодом переглядати всі внесені зміни.  Для цього призначено режим Рецензування, використання якого дозволяє відображати всі зміни в документі на поточний момент. Переглядаючи виправлення та примітки , можна прийняти або відхилити будь-яке з них. Зміни, внесені в документ, можна відображати різними способами. Наприклад , у MS Word можна налаштувати відображення записаних виправлень за їх типом - вставлені чи видалені фрагменти відділити від змін форматування. Можна також відображати лише примітки або відключати виноски для приміток та записаних виправлень, щоб відображати в тексті всі примітки та виправлення. 

 

 

Категория: Мои статьи | Добавил: Natasha (05.05.2015)
Просмотров: 624 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar